Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Futbollisti i Chelseat drejt Serie A

Ardhja e Ben Chilwell te Chelsea gjatë merkatos së verës, ka mbyllur ndjeshëm hapësirat për anësorin italo-brazilian Emerson Palmeiri, i cili mund të kërkojë largimin nga Londra që gjatë merkatos së janarit, pasi nuk dëshiron të humbë mundësinë e pjesëmarrjes në Euro 2020.

Për mbrojtësin ka shfaqur interes të vazhdueshëm Interi, por zikaltrit nuk kanë ndërmend të paguajnë 20 milionë eurot e kërkuara nga Chelsea dhe po negociojnë me londinezët për të marrë në huazim 6-mujor spanjollin Marcos Alonso, që gjithashtu nuk bën pjesë në planet e Lampard.

Megjithatë së fundi në garë për Emerson është futur Napoli i Gattusos, pasi tekniku italian nuk është aspak i bindur me performancën e emrave si Hysaj, Mario Rui dhe Ghoulam dhe sheh italo-brazilianin si idealin krahun e majtë.

Për më tepër në fund të sezonit pritet që nga Napoli të largohen si Hysaj, ashtu edhe Ghoulam, ndaj De Laurentiis është gati të investojë për t’ia besuar pikërisht italo-brazilianit korsinë e majtë të mbrojtjes.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...