Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Futbollisti i Kosovës U21 në mesin e talentëve më të mëdhenj në Suedi

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës U21, Erion Sadiku, po llogaritët një nga talentët më të mëdhenj në futbollin suedez.

18 vjeçari, është pjesë e Valberg në Superligën e Suedisë, dhe këtë sezon në 21 paraqitje ka shënuar dy gola.

Media e njohur suedeze, ‘FutbollDirekt’, ka cilësuar Sadikun si talentin e 13-të më të mirë në Superligën e Suedisë.

“Një mesfushor që shkon nën radar. Lojtari i Kosovës është një mesfushor i klasit të mirë në Allsvenskan, duke marrë parasysh moshën e tij. Një pjesë e rëndësishme e suksesit të Varbergs”, thuhet në përshkrimin që i bëhet lojtarit.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...