Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Futet në market për të kryer vjedhje, hajni befasohet nga pronarja – britanikja 83-vjeçe i kundërvihet duke e goditur me shkop

Një gjyshe 83-vjeçe ka fituar çmim për trimërinë e shfaqur, kur iu kundërvu një hajni të cilin e goditi me shkop.

June Turner ishte fituar e çmimin “Single Act of Bravery”, që u ndahet britanikëve që kanë shfaqur akte trimërie, transmeton Telegrafi.

Ajo u shpërblye me këtë çmim për shkak të kacafytjes, që pati me një hajn që u fut në market dhe tentoi t’i vjedh paratë nga arka.

Kjo gjyshe e tre nipave për plotë 45 vite ka menaxhuar një market, dhe në momentin që hajni u fut në lokal ajo ishte prapa banakut.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur June i kundërvihet, madje e godet me shkop duke tentuar ta mbrojë pronën.

June lëre që nuk frikësohet por vazhdon ta godasë hajnin i cili megjithatë arrin t’i merr paratë dhe të largohet.

Postime të ngjashme

Asteroidi kalon pranë Tokës, mund të godasë planetin tonë, ja paralajmerimi i i forte

T E

Zogu më i moshuar i botës, çel vezën në moshën 70-vjeçare

S.B.

A mendoni se kufjet e telefonit tuaj celular janë të pastër? Shikoni ato me zoom

S.B.

Zbulohen tunele misterioze në Uells

S.B.

Për shtatzëni më të shëndetshme pini lëng karote

T E

​Kjo vitaminë është arma më e fortë në luftën kundër sëmundjeve të rënda

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...