Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Future Nostalgia” i Dua Lipës – albumi më i dëgjuar në Spotify me 4.7 miliardë transmetime

Sukseset përgjatë kësaj kohe duket se nuk kanë të ndalur për artisten shqiptare me renome botërore, Dua Lipën.

Këngëtarja, e cila në mes të një pandemie solli albumin e dytë “Future Nostalgia”, po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes edhe pas një viti.

I njëjti projekt u prit shumë mirë nga publiku dhe deri më tani ka thyer çdo rekord botëror.

Se ka shënuar një tjetër sukses këtë e ka dëshmuar faqja ‘dlipanews’ që njëherësh shfaq të rejat e 25 vjeçares në jetë e karrierë.

“Future Nostalgia nga Dua Lipa është tashmë albumi më i transmetuar i lansuar në 2020 në platformën Spotify me 4.7 miliardë transmetime. Renditet si albumi i 23-të më i transmetuar në histori në Spotify”, thuhet në njoftim.

Këtë e ka ndarë me ndjekësit edhe vet këngëtarja duke treguar se është shumë e lumtur për arritjen.

“Future Nostalgia” i artistes shqiptare po ashtu është albumi më i madh i vitit 2021 në Mbretërinë e Bashkuar, sipas të dhënave të kompanisë zyrtare Charts.

Ky album i cili është në shitje nga kompania e prodhimit “Warner Records” përfundoi tremujorin e parë të vitit 2021 me një shitje prej 68,926 kopje (54,624 prej tyre nga shërbimet e transmetimit online).

Janë shitur deri më tani edhe 333,968 kopje (234,111 prej tyre nga shërbimet e transmetimit online).

Postime të ngjashme

Teuta Krasniqi sqaron konfliktin rreth qenit në xhirimet e filmit: Ishte gabim përzgjedhja, kërkojmë falje

S.B.

Matt Damon shpreson që Ben Affleck dhe Jennifer Lopez janë bashkuar

S.B.

Dafina Zeqiri: Ka pasur njerëz që më kanë thënë nuk ke baba, nuk ke me ecë përpara

S.B.

Bebe Rexha i reagon tabloidit The Sun, i detyron ta ndërrojnë titullin e intervistës ku thuhej se ajo u mundua t’i pajtojë Ritën me Duan

S.B.

Dua Lipa bëri thirrje për rritjen e rrogave për punëtorët shëndetësorë në fjalimin e saj pas marrjes së çmimit në Brits

S.B.

Patrisi mungoi në festën e Tunës të organizuar për fëmijën e dytë në ardhje gjatë kohës sa ajo ishte shtatzënë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...