Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Future Nostalgia” i Dua Lipës është albumi më i dëgjuar i vitit 2020 në Spotify i një artisteje femër

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, është tashmë e njohur botërisht për sukseset e saj të vazhdueshme.

Këtë vit, ajo konvertoi punën e saj dy vjeçare në një album të titulluar “Future Nostalgia”, të cilin e publikoi në muajin mars të këtij viti.

Ky është albumi i dytë në karrierën e këngëtares, pjesë e të cilit janë shumë hite, këngë kryesisht të frymëzuar nga stili i muzikës në vitet 80’.

“Future Nostaglia” shkroi historinë sivjet duke u bërë albumi i parë i një artisteje femër që kryeson top listën e albumeve për dy javë rresht në Mbretërinë e Bashkuar.

Sukseset nuk ndalen këtu, pasi ky album po del të jetë albumi më i dëgjuar i vitit në platformën më të madhe të muzikës në botë, Spotify.

Kjo është e bërë e ditur nga një njoftim faqja e njohur e transmetimeve muzikore, Pop Base, të cilin më pas vet Dua e ka rishpërndarë me ndjekësit e saj në InstaStory.

“’Future Nostalgia’ nga Dua Lipa është tani albumi më i dëgjuar i një femre i vitit 2020 në Spotify me mbi 2.4 miliardë dëgjime”, thuhet në njoftim.

Ky është pa dyshim suksesi më i madh i shënuar ndonjëherë nga ndonjë artist shqiptar, teksa kujtojmë që po në listën e pesë albumeve më të dëgjuara këtë vit të artisteve femra – në vendin e tretë renditet një tjetër shqiptar.

Albumi “Heaven and Hell” i këngëtares me origjinë nga Shqipëria renditet i treti në listën e albumeve më të dëgjuara të artisteve femra në Spotify këtë vit.

Postime të ngjashme

Dokumentari i Britney Spears do të lansohet në fillim të muajit maj

S.B.

Labinot Tahiri dhuron 2000 euro për Alean, e cila vuan nga një lloj i rrallë i tumorit

S.B.

Dua Lipa me poza provokuese në promovimin e koleksionit të ri të atleteve “Puma”

S.B.

“Pa maska dhe pa distancë sociale” – “Brit Awards 2021” do të ketë katër mijë pjesëmarrës

S.B.

John Travolta kujton momentin kur vallëzoi me Princeshën Diana: Unë kisha privilegjin dhe nderin më të madh ta bëja këtë

S.B.

Anwar Hadid rikthehet me këngën e re “Off@Night”, merr mbështetje të madhe nga Dua Lipa

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...