Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Gabim i pakuptueshëm: Treni me makina të reja goditi mbikalimin, vlera e dëmtimit mbi 2 milionë dollarë

Ende po përcaktohet se kush është fajtori për këtë lëshim të pabesueshëm.

Një mbikalim në qytetin amerikan të Memfisit doli të ishte shumë i ulët për trenin që kalonte nën të, në të cilin kishte makina të reja Ford, transmeton Telegrafi.

Aksidenti ndodhi më 13 shtator në Memfis.

Treni në video, i cili ka makina të shtrenjta, mund të shihet duke shkuar nën një “urë” me lartësi të ulët dhe duke hequr të gjithë çatinë e trenit para se të arrijë të ndalojë.

Meqenëse trenat marrin shumë kohë për tu ndaluar plotësisht, një pjesë e konsiderueshme e çatisë u hoq nga treni, madje duke arritur t’i dëmtojë edhe shumë makina.

Trenit iu desh pak kohë për të ndaluar dhe dëmi vlerësohet në deri dy milionë dollarë.

Siç mund të shihet në fund të videos, përveç vagonëve, u dëmtuan edhe vetura të shumta.

Postime të ngjashme

Shkoi për të pirë, gruaja amerikane u mërzit shumë kur pa përshkrimin që i ishte bërë në faturë

S.B.

Shoferi i kamionit bëri një manovër të gabuar dhe përfundoi në çatinë e një garazhi në Itali

S.B.

Dhjetë fotografi që do të duhet t’i shikoni dy herë, për të kuptuar se çfarë po ndodh në to

S.B.

Videoja virale e qenit që e shpëton qenin tjetër nga mbytja në pishinë

S.B.

Gruaja u shkurorëzua nga burri pasi vuri re një detaj në foton e tij

S.B.

Një mace “kurioze” u ngjit me alpinistët në majën e një mali zviceran

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...