Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Galaxy S21 Ultra ka diçka që dy modeleve të tjera Galaxy S21 ju mungon

Duke shkuar më tutje Samsung thotë se paneli ri ka shkëlqim më të lartë. Nëse ajo çfarë Samsung premton është e vërtetë, atëherë ja vlen shpenzimi i parave ekstra në Galaxy S21 Ultra

Samsung kishte shumë për të thënë gjatë prezantimit të Galaxy S21 dhe S21 Ultra. Megjithatë harroi të përmendte një detaj shumë të rëndësishëm, ekranin e ri OLED i cili konsumon më pak energji se gjenerata e kaluar.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Këtë lajm në fakt kompania e dha përmes një njoftimi për shtyp në Galaxy S21 Ultra dhe pritet ndikojë ndjeshëm në konsumin e baterisë. Samsung thotë se teknologjia e re OLED redukton konsumin me 16% duke bërë një diferencë.

Duke shkuar më tutje Samsung thotë se paneli ri ka shkëlqim më të lartë. Nëse ajo çfarë Samsung premton është e vërtetë, atëherë ja vlen shpenzimi i parave ekstra në Galaxy S21 Ultra.

Ky smartfon është produkti i parë që vjen me këtë teknologji konfirmoi edhe Samsung Display. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

TikTok pajtohet të paguajë 92 milionë dollarë, akuzohet për shkelje ligjore me softuerin për njohje të fytyrës

S.B.

Vivo S9 do të vijë me kamerë për Selfie me 44 megapiksel

S.B.

Interneti hapësinor së shpejti do të mbulojë të gjithë Tokën, tregohet edhe çmimi i tij

S.B.

Pandemia rriti fitimet e kompanisë Dell

S.B.

Një nëndetëse 15 milionë dollarëshe për të vizituar “skutat” më të errëta të oqeaneve

S.B.

Facebook nënshkruan marrëveshje me tri firma të tjera mediale në Australi

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...