Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Galaxy S21 vs iPhone 12: Na vjen keq Apple, por Samsung mund të ketë fituar këtë raund

Samsung ka ulur çmimet e modeleve të reja Galaxy S21, por a do t’i japë kjo përparësi në krahasim me familjen iPhone 12? Ja se si Galaxy S21 përplaset me iPhone 12.

Treshja nga Samsung e telefonave Galaxy S21, S21 Galaxy Plus dhe Galaxy S21 Ultra – është këtu.

Ndërsa ulja e çmimit është një ndryshim i mirëpritur, industria e smartphone-ve është jashtëzakonisht e prerë dhe (si gjithmonë) mund të vini bast se S21 do të përballet me një konkurrencë të fortë nga seria iPhone 12. Pra, le të shohim se si S21 përballet me rivalin e saj prej kohësh, shkruan Cnet.

Me pak fjalë: S21 që kushton 800 dollarë duket të jetë një marrëveshje pak më e mirë për tiparet që merrni, të paktën në letër. Megjithëse linja iPhone 12 fillon me 829 dollarë, do të duhet të rritni 879 dollarë për versionin 128 GB, e cila është e njëjta sasi hapësire që ju merrni për nivelin fillestar S21, transmeton Telegrafi.

S21 gjithashtu ka një lente telefoto shtesë. Dhe është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se çfarë Samsung hoqi nga familja e saj S21 për ta lejuar atë të fillojë me atë çmim më të ulët.

Një nga ndryshimet më të diskutueshme është mungesa e kufjeve dhe mbushësit brenda kutisë. Kompania koreano-jugore po i shtyn klientët e saj të ripërdorin aksesorët e vjetër në emër të mjedisit, ashtu si Apple bëri me familjen iPhone 12.

Një gjë që ju merrni në iPhone 12 që mungon në S21, megjithatë, është MagSafe.

Ky është sistemi i Apple i mundësuar në mënyrë magnetike që ju lejon të karikoni iPhone pa tel dhe të bashkëngjitni të gjitha llojet e aksesorëve në pjesën e pasme.

Modelet Pro gjithashtu kanë lidar, i cili është një sensor i thellësisë që është i dobishëm për fokusimin automatik në dritë të ulët për të bërë foto, video dhe pamje në lëvizje të ngadaltë, ndër të tjera.

Për më shumë detaje se si telefonat krahasohen kundër njëri-tjetrit, shikoni tabelën tonë të specifikimeve më poshtë.

Postime të ngjashme

Google së shpejti do të çaktivizohet në pajisjet më të vjetra të Androidit

D V

Ariana Grande po vjen me një seri koncertesh në Fortnite

D V

“Rrjedhin” fotografitë e orës së re të Samsungut – Galaxy Watch 4 Classic

D V

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...