Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ganimete Musliu pyet: Kah po shkon ky vend?

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Ganimete Musliu ka reaguar në përvjetorin e çlirimit të Kosovës.

Anëtarja e PDK’së pyet se ‘kah po shkon vendi’ duke shfaqur pakënaqësi për zhvillimet aktuale.

“Luftes po i thone konflikt. Dites se çlirimit, dita e paqes”, shkruan ajo në llogarinë e saj në Facebook.

“A po mundet kush mi ra n’fije kah po shkon ky vend???”, pyet ajo.

Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë zbarkuan trupat e para të këmbësorisë së NATO-s dhe njëkohësisht nisi largimi i forcave serbe.

Postime të ngjashme

Krasniqi takon shefin e EULEX-it: Kosova ka ndërtuar një sistem të qëndrueshëm të drejtësisë

D V

I jepet lamtumira e fundit edhe Leonora Gjotaj Komlmekshaj që humbi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Nënë e bijë nga Gjakova varrosën pasi vdiqën në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Kosova regjistron 58 raste të reja me koronavirus

D V

10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik në Kroaci

D V

Rishikimi i Buxhetit për vitin 2021 – opozita thotë se nuk është bërë mbi nevojat e qytetarëve, ndryshe mendon Qeveria

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...