Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ganiu: Fillojmë me përgatitjet për ndërtimin e objektit të ri të çerdhes “Bambi”

Shkup, 5 shtator – Kryetari i kominës së Çairit Visar Ganiu,në publikimin në fejsbuk njofton për fillimin e përgatitjeve për ndërtimin e objektit të ri të çerdhes “Bambi”

“Objekti i vjetër i çerdhes për fëmijë “Bambi” nga sot do i përket të kaluarës pasi të njejtin sot e rrënuam për të filluar procesin e punës për ndërtimin e objektit të saj të ri me kapacitet hapësinor dhe standard bashkëkohor për 350 fëmijë në edukimin e tyre parashkollor.

Ky investim do të arrijë vlerën totale prej 150.600.900 denarë dhe realizohet me mbështetjen e Ministrisë për Punë dhe Politikë Sociale-thotë Ganiu.

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...