Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ganiu fton afaristët e Çairit të aplikojnë për masë e 6 ekonomike

Shkup, 4 maj, Zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu jep informacionin e rëndësishëm për hotelierët. Ai shkruan se fillon aplikimi për pakon e 6-të të masave anti-CovidTë nderuar afaristë të Komunës së Çairit që merreni me veprimtari hotelierike dhe gastronomike, ju informojmë se nga sot deri më datë 10 Maj 2021 do të mund të aplikoni në thirrjen publike të Qeverisë së R.M.V.-së për mbështetje financiare si ndihmë e paraparë pjesë e masave për përballje me krizën e shkaktuar nga pandemia e virusit Covid 19.

Kjo është pakoja e 6-të ekonomike dhe për qasje në informacionet e nevojshme dhe mënyrën e aplikimit mund të klikoni në linkun në vijim: https://vlada.mk/node/25041?ln=sq

Postime të ngjashme

Interesimi i ulët i qytetarëve për të udhëtuar në Greqi

R Zh

Edhe Ali Ahmeti uron ekipin e futbollit “Shkendija”

R Zh

Sela: Tre klube shqiptare do ta përfaqësojnë RMV-në në garat evropiane

R Zh

Kasami uron Shkëndijën: Ditë e madhe për futbollin shqiptar në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Shkëndija merr trofeun, festë kuqezi në Tetovë

R Zh

VMRO–DPMNE për kongresin e LSDM-së: Nuk merremi me LSDM, kanë dështuar

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...