Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ganiu mirëpret artistët Fisnik Murtezi dhe Xheneta Mamuti

Shkup, 14 shtator – Zhurnal.mk – Sot në zyrat e tij, kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, ka pritur dy artistët e rinj Xheneta Mamutin dhe Fisnik Murtezin, informon Zhurnal.

Këta të dy ishin protagonistët e ekspozitës “Çarshia përmes fotografisë dhe pikturës”, e cila u mbajt disa ditë më parë në hapësirat e objektit Kurshumli Han.

“Sot kisha nderin të takoj dhe inkurajoj dy arstistë të ri dhe mjaft të talentuar, Xheneta Mamuti dhe Fisnik Murtezi, njëherit dhe protagonistë të ekspozitës “Çarshia përmes fotografisë dhe pikturës”, e cila u mbajt ditë më parë në hapësirat e objektit Kurshumli Han.

Përmes kësaj ekspozite dy arstistët kanë paraqitur pjesët e bukura që i ka Çarshia e Shkupit dhe si një vlerë e shtuar e jetës kulturore në vendin tonë, premtova se do të mbështes më tutje punën dhe veprën e tyre artistike”, ka shkruar Ganiu.//Zhurnal.mk

https://www.facebook.com/VisarGaniu.Cair/posts/2631079637220688?tn=-R

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...