Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ganiu: Mjetet për zbukurimin e komunës alokohen për qëllim humanitar

Shkup, 19 nëntor – Mjetet e parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit, alokohen për qëllim humanitarë! 

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nga mbledhja e realizuar sot me kabinetin dhe bashkëpunëtorët e tij, propozoi alokimin e mjeteve të cilat janë të parapara për zbukurimin e komunës me rastin e festave të fundvitit ti dedikojë për një qëllim human. 

Së shpejti, Këshillit të Komunës do ti propozohet, që mjetet e parapara ti alokohen blerjes së një makine auto-ambulancë e cila do ti dhurohet Poliklinikës “Bit Pazar”, me çka do të kontribuohet edhe në luftën ndaj vurusit COVID-19! – ka njoftuar Visar Ganiu, kryetar i Komunës së Çairit

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...