Ganiu: Punët e mira me miq të mirë, Xhamia në Fushë Tophanë më e madhja në vend

Shkup, 23 shtator – Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu ka takuar sot përfqësusit e Ndërmarjes “Fim Kompani”, z. Yusuf Kardelen, shef i ndertimtarisë dhe perfaqësuesin e Bashkesisë Fetare Islame të Turqisë z. Engin Yilmas”.

 

“Të dy bashkë më siguruan se prej javës së ardhshme vazhdojnë punimet në mënyrë intensive për ndërtimin e Xhamisë së re në lagjen Fushë Tophanë.

Kjo Xhami është më e madhja në vend dhe njëherit do të ndërtohet në formën e një kompleksi islam” shkruan Ganiu.

Related posts

Një tërmet ka goditur mbrëmë Maqedoninë e Veriut

N E

Rritet shkalla e punësimit në Maqedoninë e Veriut

N E

Mickoski: ASH/AA do të fitojnë më tepër komuna se BDI-ja, ne do t’i mbështesim që në rreth të parë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More