Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ganja me deklarata befasuese për punën e Hashim Thaçit

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka hedhur akuza ndaj kryeministri të vendit, Albin Kurti.

Ai ka thënë se ai ka punë të mjaftueshme në Kosovë dhe së nuk është lider Ballkani.

Musliu tha se në kohën kur ka qenë kryeministër Hashim Thaçi, Kosova ka pësuar ndryshim të madh dhe se edhe pas 100 viteve asnjë Qeveri nuk do t’i arrijë sukseset e ish-kryetarit të PDK-së.

“Do të shkojnë edhe 100 vite ndoshta edhe më shumë se 100 dhe asnjë Qeveri nuk do të mund të arrijë suksesin që i ka arritur Hashim Thaçi”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Sveçla flet për zjarret në Kosovë, thotë se janë arrestuar dy persona

D V

Kryeministri Kurti shkon në Suharekë pas shpërthimit të zjarreve

D V

Zjarret në Kosovë, aktive kanë mbetur 10 vatra

D V

Seanca për 100 ditët e Qeverisë Kurti vazhdon sot

D V

Bëhen gjashtë vjet nga themelimi i Gjykatës Speciale

D V

582 raste aktive me coronavirus në Kosovë, qytetarëve u bëhet apel të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...