Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Shëndetësi

Garë digjitale “Race for the cure” për ngritjen e ndërgjegjes për kancerin në gji

Shkup, 4 shtator – Zhurnal.mk – Në prag të tetorit dhe në suaza të aktiviteteve të Fushatës kombëtare për kancer në gji, më 25, 26 dhe 27 shtator shoqata “Borka – për çdo ditë të re” do ta organizojë garën më të madhe digjitale “Race for the cure” në bashkëpunim me “Think Pink Europe”.

Me qëllim që të ngrihet vetëdija për kancerin në gji, kjo fushatë po zhvillohet në pothuajse të gjitha shtetet evropiane njëkohësisht, ndërsa janë përfshirë më shumë se 42 organizata.

Më shumë detaje për garën, “Borka – për çdo ditë të re” do t’i bëjë të ditur sot në konferencë për shtyp.

Postime të ngjashme

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

Hoxha: Deri më 15 qershor do të paguhen gjitha subvencionet për bujqit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...