Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Shkup, 12 qershor 2021 – Garë humanitare për të mbledhur donacione për Repartin Onkologjik të Klinikës Pediatrike do të mbahet sot në kejin e Vardarit në Shkup.

Gara humanitare do të jetë e gjatë 1.5 kilometra dhe starti do të jetë përpara hotel “Park” në orën 10 të mëngjesit.

Gara është e hapur për të gjithë personat e interesuar mbi 13 vjeç, si dhe për të rinjtë të shoqëruar nga një shoqërues i të rriturve. Tarifa e regjistrimit për garën është 200 denarë dhe paguhet në vend, para fillimit të garës.

Sipas organizatorëve, tre të parët që do të përfundojnë garën do të marrin dhurata, dhe të gjithë pjesëmarrësit do të marrin pije freskuese, fruta të freskëta dhe ushqim të shëndetshëm me energji pas garës. Të gjitha fondet e mbledhura nga tarifa e regjistrimit të garës do t’i dhurohen Klinikës së Fëmijëve. mb/

Postime të ngjashme

Ahmeti: Sot u shkrua edhe një copëz historie në qeverinë e vendit tonë

D V

Mijallkov transferohet në spital, ka pasur dhembje barku

D V

Taseva: Nuk i bënë mirë shtetit fshehja e korrupsionit

D V

Rimëkëmbja ekonomike e Maqedonisë vështirë të arrihet pa punësime të reja

D V

Kasami merr përkrahjen e kreut të organizatës më të madhe botërore të pushtetit lokal?!

D V

Nesër në mesditë vazhdon debate i përgjithshëm kuvendor për ribalancin Buxhetit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...