Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Garë me super klasë: Tesla kundër Porsche dhe Lamborghini

Kur 5 makina me performancë të lartë të klasës ekstreme garojnë kundër njëra-tjetrës në një garë tërheqëse, eksitimi është i garantuar.

Ky është edhe rasti në këtë video, sepse gara e nxitimit vendoset vetëm në metrat e fundit, transmeton Telegrafi.

Dy makina elektrike garuan kundër 3 motorëve me djegie.

Tesla Model S ka 795 kuaj fuqi, Lamborghini Huracan 640 kuaj fuqi, Aston Martin DBS Superleggera Volante me 725 kuaj fuqi, McLaren 540C me 540 kuaj fuqi dhe Porsche Taycan, modeli më i dobët 4s me 530 kuaj fuqi.

Postime të ngjashme

Tesla do blejë nikel nga minierat e Kaledonisë së Re

S.B.

Fiat-Chrysleri dhe PSA-ja shënuan fitime në “vitin pandemik”

S.B.

Përshpejtimi i kësaj Audi është e mbinatyrshme

S.B.

Kufiri i shpejtësisë ishte 90, por ky amerikan voziste 250 km/orë

S.B.

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë

S.B.

Aeroplani në kamion, Boeing 727 “përshkoi” rrugët e Anglisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...