Gashi: Besoni koalicionit tonë – nëse ju zhgënjejmë, mos na votoni më!

Shkup, 12 tetor – Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, ishte pjesë e tubimit qendror të koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët në Komunën e Dibrës. Në fjalën e tij, para dibranëve, kryetari Gashi foli për rëndësinë e zgjedhjeve të 17 tetorit, duke thënë:

“Provuam me një subjekt politik, na dështoi puna. Na besoni një herë. Na besoni një herë në këto zgjedhje e ta shohim pas 4 viteve. Nëse zhgënjeheni, mos na votoni më asnjëherë. Por, kësaj here ju lutem votojeni këtë koalicion të bashkuar shqiptar. Hajdeni të bëhemi bashkë. Ne u bëmë bashkë dhe po ju presim edhe juve të bëheni bashkë që ta dëshmojmë fuqinë bashkë, që t’i fitojmë komunat shqiptare. Kështu do ta bëjmë edhe qeverinë shumë shpejt dhe jam i bindur se pastaj ndryshimi i madh te shqiptarët do të vijë”, përfundoi Gashi.

Related posts

Spasovski nga rrethina e Kumanovës: Oliver Ilievski është kryetari më i mirë i Kumanovës që do t’i shërbejë popullit dhe vendos bashkë me të

D V

Bekim Sali vazhdon vizitat derë më derë në Seravë

D V

Kasami viziton fshatrat e malësisë së Tetovës

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More