Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gashi: LDK është e gatshme për zgjedhje

Zhurnal Ads

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka mbajtur mbledhjen e kryesisë, një ditë pas humbjes së zgjedhjeve lokale në Podujevë.

Shefi i GP të LDK-së, Arben Gashi ka theksuar se do të analizojnë shkaqet e humbjes në Podujevë, që sipas tij, është bërë një shkëputje e elektoratit me këtë subjekt politik.

Ai ka thënë se edhe zgjedhjet janë gjithmonë një mundësi dhe nuk përjashtohen asnjëherë.

“Zgjedhjet janë gjithmonë opsion në demokraci, nuk përjashtohen asnjëherë. Partitë politike duhet gjithmonë të jenë të gatshme për zgjedhje dhe normalisht edhe ne jemi të gatshëm”, ka thënë ai.

Gashi ka deklaruar se në këtë mbledhje nuk janë diskutuar çështje të tjera, e lidhur me postin e presidentit të vendit ka thënë se ende nuk janë diskutuar emra të përveçëm.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Liburn Aliu: Më mirë të bëhej Gjykata Speciale nga OKB’ja, se sa nga ne

T E

Ministri Selimi takon sekretarin e OVL e UÇK-së: MD do t’iu qëndrojë krah të gjithë luftëtarëve të lirisë

admin

Haradinaj-Stublla ngushëllon popullin kuvajtian për vdekjen e Emirit

admin

Kuçi dhe ambasadori gjerman Rohde flasin për projektet ekonomike dhe rritjen e eksportit për në Gjermani

admin

Vuçiqi garanton se nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës vetëm deri më 2022

S.B.

Këto janë të gjitha vendimet nga mbledhja e Qeverisë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...