Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gashi pas pretendimit të Bislimit se VV do i fitojë 55 deputetë: Ka probleme me numrat

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal.mk – Deklarata e Besnik Bislimit të VV’së se partia e tyre do t’i fitojë 55 deputetë në zgjedhjet e ardhshme, ka nxitur reagime të shumta, e në veçanti të zyrtarëve të LDK’së, kjo pasi që Bislimi tha se kjo fitore e VV’së do të vie si shkak i politikë së keqe të LDK’së.

“LDK për shkak të politikave të këqija ka bërë Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e ardhshme të ketë 55 deputetë dhe nëse bojkoton zgjedhjen e presidentit, VV i ka 61 deputetë”, ka shtuar Besnik Bislimi mbrëmë.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së Arben Gashi tha për Periskopin se Besnik Bislimi,  flet me entuziazëm.

Sipas Gashit po me këtë entuziazëm ka folur edhe në pandemi, ku edhe kishte ulur papunësinë.

Postime të ngjashme

Abdixhiku: Sot kujtojmë Ibrahim Rugovën, Adem Jasharin, UÇK-në dhe ata që dhanë jetën për liri

Dafina Vidishiqi

OVL proteston në shesh: Ministrat që fyen UÇK-në nuk ia dinë vlerën lirisë

Dafina Vidishiqi

A kanë të drejtë qytetarët të xhirojnë policinë?

Dafina Vidishiqi

Dy autobusë me pelegrinë dhe alpinistë serbë nuk lejohen të hyjnë në Kosovë

Dafina Vidishiqi

ShSKUK: 115 pacientë në trajtim nga Covid-19

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Kosovë, urime Dita e Çlirimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...