Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Gatimi i pogaçes lule: E lehtë për ta gatuar të gjithë!

E butë si pambuku, e butë dhe kaq e shijshme

Përbërësit për aktivizimin e tharmit:

– 40 gr tharmë të freskët;
– 1 lugë supe sheqer;
– 20 ml qumësht të vakët;
– 2 lugë miell.

Përbërësit:

– 3 vezë,
– 100 ml vaj;
– 180 ml jogurt;
– 200 ml qumësht të vakët;
– 600 – 650 g miell.

Përgatitja:

Aktivizoni tharmin, pastaj shtoni përbërësit dhe ngjishni brumë të lëmuar.

Lëreni të bymehet.

Bëni format, lyeni me të verdhë të vezës shtoni susam dhe piqeni 30 minuta në 180 gradë Celsius.

Ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Ja se si të përgatisni biftek viçi për ta bërë atë të butë dhe të shijshëm

Lea Muslija

Truk për gatimin e simiteve të shijshme: Si t’ia arrini ta bymeni përherë brumin

Dafina Vidishiqi

Gjithçka është në shijen perfekte: Mish pule nga furra!

Dafina Vidishiqi

Makarona të pjekura me djathë feta

Lea Muslija

Ëmbëlsira e ditës: Kek me qershi dhe ricotta

Lea Muslija

Pulë me kos dhe hudhra – Receta e shijshme që na kujton dimrin

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...