Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Gattuso pranë shkarkimit, gati zëvendësimi i tij

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, është pranë shkarkimit nga klubi pas rezultateve jo të mira këtë sezon.

Sipas të përditshmes Corriere dello Sport, Gattuso është pranë shkarkimit nga klubi napoletan dhe se tashmë Rafa Benitez është opsioni më real për zëvendësimin e tij.

Gazetari italian, Antonio Giordano nga Corriere dello Sport, thotë se Rafael Benitez do të jetë gati të marrë drejtimin e Napolit.

Sipas gazetarit, aventura e Gattusos është afër fundit, me presidentin De Laurentiis që pati pritshmëri të mëdha për sezonin e tanishëm dhe rezultatet e fundit kanë treguar që kjo gjë mund të rrezikohet.

Edhe tekniku spanjoll është i lirë, pas ndërprerjes së kontratës me klubin kinez, Dalian.

Benitez kishte fituar Coppa Italiana në vitin 2013 dhe Superkupën e Italisë në vitin 2014.

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...