Gatuani bukë pa gluten vetëm për gjashtë minuta

nga D V

Ideale si për mëngjes ashtu edhe për darkë… me siguri do t’ju pëlqejë

Ka njerëz që janë alergjikë ndaj glutenit, ndaj duhet të kujdesen për dietën e tyre.

Nëse keni nevojë për një sasi më të madhe, mos ngurroni të dyfishoni sasinë e përbërësve dhe kjo sasi është e mjaftueshme për mëngjes për një person. Mund të përhapni krem të ëmbël ose të kripur në bukë pa gluten.

Përbërësit:

▪ 50 g miell orizi,
▪ 50 ml kefir,
▪ 1 vezë,
▪ 1 lugë çaji pluhur pjekjeje,
▪ pak kripë.

Përgatitja:

Në një filxhan të thellë, përzieni kefirin dhe vezën, më pas tundni mirë. Shtoni miellin e situr dhe pluhurin për pjekje, si dhe pak kripë. Përziejini gjithçka mirë dhe piqini në furrë me mikrovalë në 900 W për rreth 3 minuta.

Nxirreni bukën dhe priteni në feta.

Ju bëftë mirë.

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More