Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gaxherri: Zemaj e ka vënë në kontroll pandeminë, duhet t’ia pranojmë suksesin

Prishtinë, 17 nëntor, zhurnal-ks – Deputetja e LDK-së, Besa Gaxherri  ka thurur lavde për ministrin e Shëndetësisë nga partia e saj, Armend Zemaj, i cili sipas saj e ka menaxhuar mirë pandeminë e COVID-19.

Në seancën e Kuvendit të Kosovës, ajo ka thënë se secili sipas saj duhet t’ia pranojë suksesin Zemajt në këtë aspekt.

“Qeveria Hoti ka vënë rend, rregull në sistemin shëndetësor, e që përmes së cilit po menaxhohet pandemia. Ne duhet t’ia pranojmë suksesin zotit Zemaj që ka arritë me e vu në kontroll pandeminë. Përveç statistikave, këtë e konfirmojnë edhe ambasadat në Kosovë”, ka thënë Gaxherri.

Sidoqoftë, në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 690 raste të reja dhe 16 viktima.

Postime të ngjashme

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

Preteni tregon si ndodhi aksioni i UÇK-së për moslejimin e ndarjes së Mitrovicës

Dafina Vidishiqi

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

Ambasadorët e QUINT-it i shkojnë në zyrë zv.kryeministrit Bislimi, Kryeziu: Takimet janë të rregullta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...