Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gazetari Dushko Arsovski, zëdhënës i ri i Qeverisë

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Gazetari Dushko Arsovski është emëruar për zëdhënës i ri i Qeverisë, kumtuan nga pres qendra qeveritare, transmeton Zhurnal.

Ai është emëruar në seancën e sotme të Qeverisë, dhe përskaj tij zëdhënës mbetet edhe Muhamet Hoxha.

Arsovski është gazetarë me eksperiencë shumëvjeçare ndërsa opinionit i është i njohur nga Radio Televizioni i Maqedonisë ku nga viti 2012 punon si redaktorë i politikës së jashtme, në ditarin qendrorë, ndërsa në një periudhë edhe zv/kryeredaktorë i programit informativ.

Postime të ngjashme

Eurodeputetët drejtuar Shkupit dhe Sofies, largohuni nga debatet historike

N E

Analizë – Drejtësia në RMV-të / Funksionarët amnistohen të tjerët dënohen!

R Zh

Mund të vazhdohet ora policore

N E

Spasovski: Hetimi për rastin “Sozia” do të zgjerohet

N E

Vuçiq emëron Nevena Jovanoviq si ambasadore të Serbisë në Maqedoninë e Veriut

N E

Xhaferi: Kuvendi duhet të zhbllokohet pa kushtëzime dhe ultimatume

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...