Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Geci kërkon nga elektorati t’i qëndrojnë besnik LDK-së

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka kërkuar nga elektorati t’i qëndrojë “besnik” LDK-së.

Kjo pasi sipas tij, të gjithë subjektet tjera politike presin të rriten në saje të ndarjes së partisë e cila u themelua nga Ibrahim Rugova.

“Harroni individë se individët shkojnë e vijnë por ti qëndrojmë besnik programit të LDK-së si program i qendrës së djathtë”, ka shkruar Geci në Facebook.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Ai shtoi se “LDK nuk është pronë private e askujt”, sipas tij është “shkollë politike”.

“Të gjithë e dim se 80 % e programit të LDK-së është inkorporuar në programin qeverisës të Kurtit ,sepse LDK ka njerëz që dijnë të krijojnë program zhvillimor, të tjerët nuk kanë njerëz që dijn të bëjnë program, prandaj edhe të gjithë dëshirojnë të bëjnë koalicion me LDK-në”, ka thënë ai.

Postime të ngjashme

Bashkësia Islame e Kosovës me vendim rreth rregullave për faljen e Fitër Bajramit

N E

Sabri Kiçmari: Ka një masë presioni nga Bashkimi Evropian që të përshpejtohet dialogu mes Kosovës dhe Serbisë

N E

Lutfi Haziri ka kërkuar zbardhjen e rastit të tre gjilanasve të cilët vdiqën në Durrës

N E

Mbi 3000 vaksina Pfizer nga BE arrijnë në Kosovë

N E

Haradinaj: Sa herë kur ka qenë në pyetje interesi kombëtar dhe ai shtetëror, kam kapërcyer kufijtë partiak

N E

Josep Borrell: Dialogu do të rifillojë para fundit të qershorit siç kemi rënë dakord me kryeministrin Kurti

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...