Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

‘Gecjan Fashion Group’ përmbyll maratonën e garës për më të bukuren shqiptare në botë

Agjencioni me i madhe ndërkombëtar i modeës ‘Gecjan fashion Group’ me producent Ilir Geci, realizoi për 7 javë me rresht eventin me të madh të modës të mbajtur ndonjëherë në botën shqiptare ‘Miss Shqiptarja ne Bote 2020’

Për 7 javë vajzat shqiptare nga shumë vende të botës sfiduan njëra tjetre, përballë jurisë profesionale.

Garë të fort, emocione pa fund, na dhuroi ky spektakël qe u transmetua ekskluzivisht çdo të diele në ekranet e radiotelevizionit 21

Ne finalen e madhe që u realizua këtë të diele u kurorëzua edhe mbretëresha e bukurisë shqiptare në botë, këtë çmim e fitoi bukuroshja nga Deçani e cila jeton në Zvicër, Behare Maksutaj.

Behare Maksutaj perveç kurorës magjike me shqiponjën dy krenare te flakëruar në flori dhe te stolisur me gurë diamanti që do ta mbajë për një vit, ajo u shpërblye dhe me çmimin si ‘Miss Eleganca’

Beharja triumfoi pas një gare të fortë ku fillimisht aplikuan mbi 1200 konkurrente ku 31 prej tyre arritën në finalen e madhe

Vendin e dytë në ‘Miss Shqiptarje në Botë’ e fitoi bukuroshja nga Mitrovica Rinesa Shkupolli dhe te tretin apo shoqëruesja e dyte e ‘Miss Shqiptarja në Botë’ u Shpallë Evi Mera nga Tirana.

Në këtë garë u shpërblyen edhe misset e qyteteve të Kosovës.

Më poshtë janë të gjitha çmimet.

1. Belina Gashi – Miss Lipjani 2020

2. Besa Citaku – Miss Skenderaj 2020

4. Fatjona Ndoka – Miss Tirana 2020

5. Erestina Elshani – Miss Theranda – 2020

6. Valza Rama – Miss Drenasi 2020

7. Fatjeta Dervishi – Miss Gjakova 2020

8. Rina Shkupolli – Miss Mitrovica 2020

9. Anita Limani – Miss Gjilani 2020

10. Driola Ukaj – Miss Istogu 2020

11. Behare Maksutaj – Miss Deçani 2020

12. Feride Dugolli – Miss Ferizaj 2020

13. Adea Maka – Miss Kamenica 2020

14. Erisa Haxhiu – Miss Prishtina 2020

15. Alma Kurtaj – Miss Prizreni 2020

16. Elsona Xhemaili – Miss Vitia 2020

Mbi 20 mijë euro para shpërblime, dhurata dhe bursa studimi, u ndan për vajzat fituese në këtë garë të madhe të bukurisë Shqiptare.

Vlen te theksohet fakti që edhe këtë vit kolegji AAB, ndau për vajzat fituese mbi 15 mijë euro bursa studimi.

Çmimet tjera qe u ndan në ‘Miss Shqiptarja ne Bote 2020’

1. Belina Gashi / GFG MODELS

2. Fatjona Ndokaj / MISS BUZEQESHJA / GFG MODELS

3. Fatjeta Dervishi / MISS PRESS

4. Kosovare Bajra / GFG MODELS

5. Rina Shkupolli / GFG MODELS / MISS SHARM

6. Anita Limani / BEST STYLE / MISS FOTOGJENI

7. Behare Maksutaj / MISS ELEGANCA

8. Siveriona Kuqi / MISS INTELIGJENCA 2020

9. Feride dugolli / MISS DIAMOND

10. Ade Maka / GFG MODELS

11. Alma kurtaj / MODELJA ME E MIRE SHQIPTARE

12. Evi mera / MISS ELEGANCA / GFG MODELS

13. Silvi Pashollari / GFG MODELS

14. Syleme Fejzuahu / MISS SOCIAL MEDIA

15. Erisa Deda / GFG MODELS

Postime të ngjashme

Leonita me ‘selfie’ para pasqyrës, në plan të parë barku i rritur

S.B.

Billie Eilish ka bërë gati albumin e ri gjatë karantinës

S.B.

Rita Ora, mysafire e Jimmy Fallon më 2 mars

S.B.

Rrëfimi i Kate Winslet për kritikat lidhur me peshën e saj

S.B.

Boateng nën hetime se ia kishte shqyer veshin Kasia Lenhardtit, një vit para se të vetëvritej – ai është nën akuza edhe për sulm fizik ndaj nënës së vajzave të tij

S.B.

Kanye fotografohet në publik pas shkurorëzimit me Kim, tashmë nuk e mban unazën

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...