Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gelevski, sekretar i ri i komunës së Kumanovës

Zhurnal Ads

Kumanovë, 17 shtator – Sekretari i ri i komunës së Kumanovës është Aleksandar Gelevski, i cili deri më tani ka mbajtur postin e shefit të departamentit për zbatimin e dokumentacionit urban në Departamentin e Urbanizmit. Gelevski tha se ai do të përpiqet të menaxhojë një administratë profesionale që do të përmbushë nevojat dhe kërkesat e njerëzve të Kumanovës.

Lindi në vitin 1981 në Kumanovë, ku kreu shkollimin fillor dhe të mesëm, u diplomua në Universitetin “Kirili dhe Metodi” Shkup – Fakulteti i Arkitekturës në vitin 2006, kur filloi karrierën e tij profesionale si projektues dhe planifikues urban.

Në janar 2014 ai ishte i punësuar në Komunën e Kumanovës si këshilltar në departamentin e planifikimit urban. Që nga nëntori 2018, ai është emëruar shef i departamentit për zbatimin e dokumentacionit urban – Sektori për Urbanizëm, dhe në Gusht të vitit 2020 ai do të jetë Sekretar i Komunës së Kumanovës. Ai është emëruar për të zëvendësuar Desanka Stosevska, e cila ka dalë në pension.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSDM: Dellçev ka luftuar për drejtësi sociale, ndërsa Mickoski për krim dhe padrejtësi

Z H

Takim Hasani – Reka: E rëndësishme të ndihojmë njëri tjetrin në këto momente krize

Z H

482 fëmijë e 77 punonjës në kopshte në izolim, Shahpaska: Situata është ende nën kontroll

T E

LSDM apel qytetarëve për përgjegjësi dhe respektim të masave

E.E.

Sociologët e UT-së, realizuan vizitë studimore në qendrën për bashkëpunim ballkanik “Loja”

E.E.

Zaev – Hollshtajn: Qeveria e re tashmë po tregon efikasitet dhe përkushtim ndaj prioriteteve shtetërore dhe qytetare

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...