Agjencia Zhurnal.mk
Bota

George Clooney: Familja Trump do të përfundojë në “koshin e plehrave të historisë”

George Clooney është shprehur se trazirat në Uashington DC në fillim të kësaj jave e kanë vendosur Donald Trump dhe familjen e tij në “koshin e mbeturinave të historisë”. Aktori hollivudian kritikoi presidentin dhe familjen e tij për nxitjen e trazirave dhe sulmimin e ndërtesës së Kapitolit.

“Donald Trump dhe e gjithë familja e tij duhet të shkojnë në koshin e plehrave të historisë. Emri i tij tani do të shoqërohet përgjithmonë me kryengritjen”, është shprehur aktori. Shumë yje në Hollywood shprehën zhgënjimin e tyre me ngjarjet që ndodhën në Capitol Hill të Mërkurën.

Mes tyre ishte dhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa. 25-vjeçarja, e cila ka shprehur gjithmonë se është një simpatizante e Joe Biden, i cilësoi mbështetësit e Trump si terroristë.

Postime të ngjashme

Çfarë pritet pas tërmeteve që tronditën Greqinë, paralajmërimi i sizmiologut!

S.B.

Sanksionet nga SHBA, Moska paralajmëron: Do t’i befasojmë së shpejti

S.B.

Pamje: Blindohet Bagdadi, Papa Françesku pritet me nderime të larta në Irak

S.B.

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

CMG-ja: Çfarë po pret bota nga “Dy Sesionet” e Kinës?

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...