Agjencia Zhurnal.mk

Georgievski kërkon nga KSHZ që t’i përjashton nga procesi i ardhshëm zgjedhorë VMRO-DPMNE-në dhe LSDM-në

Shkup, 20 nëntor, zhurnal.mk – Partia VMRO-Popullore që udhëhiqet nga ish kryeministri, Lupço Gerorgievski kërkon nga Komisioni Shtetëror Zgjedhorë që ti përjashton nga cikli i ardhshëm zgjedhorë partitë politike VMRO-DPMNE dhe LSDM për shkak të shkeljes së kodit zgjedhorë, gjegjësisht për shkak të fillimit para kohe të fushatës zgjedhore, transmeton Zhurnal.

“Me këto hapa jo vetëm që rrënohet atmosfera demokratike dhe procesi, por edhe diskriminohet partitë më të vogla politike me çka shteti me vetëdije hynë në një proces zgjedhorë jo fer, gjegjësisht fushatë që duhet të fillon afërsisht 20 ditë para datës së mbajtjes së zgjedhjeve”, thonë nga VMRO-Popullore.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...