Getafe – Atletico Madrid, formacionet zyrtare: Griezmann dhe Suarez së bashku në sulm

Getafe do të pres Atletico Madridin në kuadër të javës së 6-të në La Liga.

Vendasit nuk kanë fituar asnjë ndeshje, ndërsa Atletico Madridi ka marr 11 pikë pas pesë ndeshjes.

Diego Simeone ka zgjedhur të luajë në këtë ndeshje me emra si Antoine Griezmann e Luis Suarez.

Në anën tjetër Jannick Carrasco dhe Marcos Llorente do ta përkrahin nga krahët ekipin.

Ndeshja fillon në ora 19:30.


Getafe: David Soria; Iglesias, Djene, Cuenca, Mitrovic, Olivera; Florentino, Maksimovic, Aleñá; Macias, Mata.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Renan Lodi; Correa, Marcos Llorente, Héctor Herrera, Carrasco; Griezmann, Luis Suárez.

Related posts

Mbretëresha i dërgon letër ekipin të Anglisë para finales ndaj Italisë në Euro 2020

D V

Problemet s’kanë të ndalur, Barcelona nuk mund t’i regjistrojë transferimet e fundit

Z H

Tre gjigantët evropianë e duan Cristian Romeron

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More