Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Getafe e ndal Real Madridin

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një pikë në udhëtim te Getafe, në ndeshjen e xhiros së 33-të të La Ligës.

Përballja e zhvilluar të dielën mbrëma është mbyllur 0:0.

Të dyja ekipet patën raste të mira shënimi, por në fund portat mbetën të paprekura.

Ky barazim i Realit që ishte i shtati këtë sezon, më së shumti i ka shkuar për shtati Atletico Madridit që të shtunën shënoi fitore kundër Eibarit 5:0.

Real Madridi është i dyti në renditje me 67 pikë, tri më pak se Atletico Madridi. Ndërkaq, Getafe zë vendin e 15-të me 31 pikë të mbledhura.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...