Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Getinjo falënderon vitin 2020 që pas pesë viteve ia mundësoi ta pres Vitin e Ri me familje

Reperi i njohur shqiptar, Getinjo, ashtu si të gjithë kolegët e tij ka përjetuar një vit pa koncerte e ngjarje të ndryshme muzikore.

E duket se ky mos angazhim ka ndikuar që ai përgjatë tërë vitit të jetë në shtëpi, madje edhe natën e motmoteve si rrallë herë.

Përmes një shkrimi të publikuar në InstaStory, reperi me prejardhje nga Ferizaj shkruan se më në fund pas pesë vitesh, po e feston Vitin e Ri 2021, nën gjirin e ngrohtë familjar.

“Lamtumirë 2020. Veç një faleminderit 2020 mundem ta bëj, për shkak se pas pesë viteve po e pres me familje Vitin e Ri. Përndryshe ki me qenë kujtimi më i keq i krejt njerëzve. Shko dhe mos u kthe oj lavire”, ka shkruar reper në InstaStory.

Në një natë të zakonshme të Vitit të Ri, ku shpesh bëhen organizime e koncerte të ndryshme, shumë prej reperëve apo këngëtarëve janë të angazhuar që të këndojnë për publikun, duke mos mundur kështu të festojnë me familje e tyre.

Por Viti i Ri 2021, duket se ishte e kundërta e netëve të zakonshme të ndërrimit të motmoteve, që më shumë se kurrë i ka bashkuar njerësit për festën e Vitit të Ri.

Postime të ngjashme

Paralajmërohen disa projekte muzikore nga Kidda

S.B.

Infermierja e cila një vit më parë pozoi me shenjat e lodhjes nga pandemia, ngjitet në skenën e ‘Sanremos’ dhe mban fjalimin emocionues

S.B.

Sting e lanson albumin “Duets” së shpejti

S.B.

Dua Lipa shkëlqen në reklamën e markës së atleteve “Puma”

S.B.

Arriti një miliard dëgjime, Bebe Rexha bëhet qesharake duke ngrënë mëngjesin mbi pllakatën që iu dhurua si mirënjohje nga Spotify

S.B.

Rita Ora me performancë të mrekullueshme nga ‘Sydney Opera House’, magjeps me dukjen dhe zërin e saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...