Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Giuseppe Conte: ‘Ky është një moment shumë i vështirë i historisë sonë’

Momentet e vështira që po kalon bota dhe sidomos Italia nuk cënojnë vetëm ekonominë por dhe shëndetin mendor të qytetarëve. Kjo është deklarata e bërë mbrëmë nga kryeministri Italian, Giuseppe Conte para se të prezantonte planin e ri të masave për parandalimin e përhapjes së virusit.

“Kjo është një fazë mjaft e vështirë e historisë sonë, një moment shumë kompleks nga këndvështrimi ekonomik dhe shoqëror. Ekziston një shqetësim social dhe psikologjik që ka pllakosur jo vetëm qytetarët por dhe operatorët ekonomik. Duhet të kemi parasysh se sa më shumë të përpiqemi për ta parandaluar, aq më shpejt do mund të kthejmë besimin se do do t’ia nisim nga e para.”, përfundoi ai.

Italia regjistroi dje një tjetër rekord në rastet e reja teksa njoftoi mbi 34 mijë të tilla dhe 753 humbje jete.

Postime të ngjashme

Izraeli rihap pjesën më të madhe të ekonomisë, përfshirë baret dhe restorantet

T E

Papa Françesku vizitoi rajonin e zotëruar dikur nga IS-i

T E

Çfarë duhet të presim në vitin 2021 nga grupi i ri i veturave, Stellantis?

S.B.

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

T E

Qindra suedezë protestojnë kundër masave për luftim të pandemisë

T E

Senati amerikan miraton paketën e ndihmës

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...