Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjashtë pacientë me COVID-19 ndodhen në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës

Zhurnal Ads

Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë po trajtohen 24 pacientë me COVID-19.

Nga kjo shifër 18 pacientë janë me oksigjenoterapi, ndërsa 6 nga ta janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Tutje, spitali njofton se gjatë 24 orëve të fundit kanë qenë tetë lindje.

“3 të gjinisë mashkullore dhe 5 të gjinisë femërore”.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 269 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 28 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Gjatë ditës së djeshme 266 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 3,761 analiza, ndërsa janë kryer 13 operacione.

122 shërbime Radiologjike janë kryer gjatë ditës së djeshme dhe atë: 75 Rëntgen, 31 EHO dhe 16 CT-ja.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Kosovë, nënshkruhet marrëveshje që ofron bursa për studime në universitetet e BE-së

admin

Adem Hodza shkon në Listën Serbe, Grupi Parlamentar i 6+ shpërbëhet

R ZH

Deputetët Rexhepi e Shala nuk dalin nga LDK për t’iu bashkuar Vjosa Osmanit

admin

Kosovë/ Sot në ora 18:00 hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19

S.B.

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë?

S.B.

Musliu për aksionin e policisë në Karaçevë: Krimit t’i këputen këmbët, bandat kriminale nuk duhet të mbrohen e amnistohen

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...