Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Gjashtë të vdekur dhe 586 raste pozitive me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri bën të ditur se gjashtë persona kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit nga Coronavirusi, transmeton Insajderi.

Ndërsa, nga dy mijë e 510 testime të kryera, janë konfirmuar 586 raste të reja të infeksionit.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 594 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 41 mijë e 464 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në katër spitalet COVID, po trajtohen 277 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët katër pacientë janë të intubuar.

Postime të ngjashme

Humbje e madhe për Valentina Leskajn, bashkëshorti i ish-deputetes humb betejën me Covid-19

T E

Aksident i rëndë në afërsi të Durrësit, plagosen 3 adoleshentë dhe shoferi

T E

Si shpërndahen mandatet me opozitën e ndarë?

T E

Celibashi: 8 marsi, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetë

T E

19 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

T E

Arrestohet në Kukës shkupjani që dhunoi bashkëshorten dhe fëmijët, ishte në kërkim ndërkombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...