Gjashtë të vdekur dhe 9,146 të vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 6 të vdekur.

Sipas njoftimit, nga 2,319 testime, 48 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9,146 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,176,154 doza të vaksinës.

Deri më sot 441,622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sot janë shëruar 903 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147,347.

Në total numri i rasteve aktive është 8,903. 

20 Shtator 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës,…

Posted by Ministria e Shëndetësisë on Monday, September 20, 2021

Related posts

Krasniqi uron Kurban Bajramin: Begati e mirëqenie për besimtarët

D V

Arrijnë në Morinë trupat e pajetë të dhjetë viktimave të aksidentit tragjik në Koraci

D V

Kosovë/ Arrestohen drejtorët e Urbanizmit në Pejë, Deçan dhe Istog

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More