Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shqiptuar 647 gjoba për shkelje të rregullave anti-Kovid

Gjatë 24 orëve të fundit Policia ka njoftuar se ka shqiptuar 647 gjoba për mosrespektimin e masave anti-COVID.

Ndërsa, 1357 gjoba të tjera janë shqiptuar për shkelje të rregullave të trafikut, thuhet në raportin e Policisë.

Po ashtu Policia ka bërë të ditur se kanë ndodhur 59 aksidente trafiku, si dhe janë arrestuar 22 persona për kryerjen e veprave të ndryshme penale.

Related posts

Kosova regjistron tetë raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Sot fillon gjykimi ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt në Hagë

D V

Kurti falënderon personelin mjekësor dhe policët për punën gjatë pandemisë, fton qytetarët të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More