Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjenden 19 trupa të djegur afër kufirit midis Meksikës dhe Shteteve të Bashkuara

Të paktën 19 trupa të djegur u gjetën në Meksikën veriore pranë kufirit me Shtetet e Bashkuara, në zonën e cila është vatër e konflikteve ndërmjet narko-karteleve, thanë autoritetet meksikane.

Policia gjeti dy automjete të djegura dhe mbetjet pranë qytetit të Camargo, njoftoi sot zyra e prokurorit lokal.

Dy trupa u gjetën në një automjet, dhe gjithsej 17 trupa në një automjet tjetër që ishte një furgon.

Sipas hetimeve preliminare, viktimat u vranë me armë zjarri, dhe më pas trupat e tyre u dogjën.

Më shumë se 34.500 vrasje u regjistruan në Meksikë vitin e kaluar dhe dhuna në këtë vend është rritur që nga viti 2006, kur lufta kundër trafikut të drogës iu dorëzua ushtrisë.

Postime të ngjashme

Rikthehen kufizimet në Evropë

T E

Vriten 11 persona në Meksikë

T E

Të paktën pesë të vrarë gjatë protestave në Mianmar

T E

Kufizime më të ashpra kundër Covid-19 në Lombardi

T E

Navalny raportohet se do ta vuajnë dënimin në një burg në afërsi të Moskës

T E

Mianmar, qindra të arrestuar në protestat kundër grushtit të shtetit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...