Gjenden dy granata në stadiumin e Manastirit

Ministri e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në tribunat e Stadiumit “Tumbe Kafe” në Manastir janë gjetur dy granata artilerie.

Nga MPB njoftojnë se Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim ka larguar me sukses granatat.

“Bëhet fjalë për dy granata artilerike, njëra me kalibër 75 mm, tjetra me kalibër 105 mm. Granata nga Lufta e Parë Botërore”, theksojnë nga MPB.

Related posts

Paraburgim për të dyshuarën për vrasjen në Veles

D V

Grabitet noteri në Sarandë/ Hajdutët morën 20 milion lekë dhe 2 çelsa makine

D V

“Peshq të mëdhenj” në pranga? DETAJE nga megaoperacioni, mes të arrestuarve zyrtarë të lartë dhe 1 prokuror. S’mungojnë as policë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More