Agjencia Zhurnal.mk

Gjendet i mbuluar nga gjaku punëtori i portit, 30 orë nga shpërthimi

Një burrë që ishte hedhur në det nga shpërthimi i fuqishëm në portin e Bejrutit.

Pas më shumë se 30 orëve punëtori i portit është gjetur i mbuluar në gjak, por i gjallë.

Punëtori i Portit të Bejrutit, Amin al-Zahed, fotografia e të cilit ishte postuar në një faqe Instagrami kushtuar gjetjes së banorëve të zhdukur, u gjet në detin Mesdhe, 30 orë pas shpërthimit që tronditi qytetin dje.

Një imazh i postuar në mediat sociale tregon një anëtar të një ekipi shpëtimi që mban një burrë të mbuluar me gjak, i cili thuhet se është al-Zahed, në kuvertën e një anijeje.

Punëtori i portit u nxitua në Spitalin Universitar Rafic Hariri në Bejrut pas shpëtimit të tij, njoftoi Al-Arabiya.

Gjendja e Al-Zahedit, dhe se si ai arriti të mbijetojë nga mundimi i tij, aktualisht nuk dihet.

Menjëherë pas shpërthimit, u krijua një faqe në Instagram që të përpiqej të ndihmojë në gjetjen e personave të zhdukur pas shpërthimit, e cila tregon qindra njerëz, familja e të cilëve nuk kanë dijeni për vendndodhjen e tyre.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...