Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjendet i pajetë ish-ministri! Super-aksion për ta lokalizuar, i mbytur në det

Gjendet trupi i pajetë i ish-ministrit grek të Rendit, Sifis Valirakis.

Kofuma e tij është gjetur në ujrat e gjirit të Evisë, pak çaste më parë. Mediat greke nënvizojnë se 78-vjeçari u gjet pa shenja jete, pak më tej se anija e tij.

Ish-ministri kishte shkuar për të pushuar në vilën e tij në Eretria, dhe gjatë kësaj kohë kishte vendosur që të bënte një udhëtim me varkë. Bashkëshortja e tij u shqetësua pas disa orësh dhe njoftoi menjëherë policinë, se ai nuk ishte kthyer nga udhëtimi.

Menjëherë sapo u dha njoftimi, policia dhe forcat e tjera ndërhynë për të gjetur trupin. Sifis Valyrakis, me origjinë nga Chania, u zgjodh deputet për herë të parë në 1997 dhe shërbeu si ministër në qeveritë e PASOK.

Postime të ngjashme

Ministri i Jashtëm Di Maio shpreh solidaritetin e Italisë ndaj Greqisë për tërmetit që tronditi sot vendin

S.B.

Partia e kryeministrit hungarez, Viktor Orban largohet nga grupi i Partive Popullore Evropiane

S.B.

Greqia pas termetit, gurë mbi vetura e njerëz të tmerruar, kështu u përjetua tërmeti i fuqishëm në Greqi

S.B.

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...