Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Gjendet motori që dyshohet se u përdor në atentatin ndaj kreut të Policisë Bashkiake

Autoritetet policore kanë mundur të gjejnë motoçikletën, e cila dyshohet se u përdor në atentatin ndaj Drejtorit të Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj, mesditën e kësaj të diele në Dobraç të Shkodrës. Burimet bëjnë të ditur se ajo është gjetur rreth 500 metra nga vendi i ngjarjes, gjatë orëve të pasdites.

Autori dyshohet se e ka braktisur mjetin dhe më pas është larguar në këmbë. Policia e Shkodrës po ushtron kontrolle në zonë pasi dyshohet se autori nuk është larguar nga perimetri ku është kryer atentati.

Korrespondentja e Tv Klan në Shkodër, Emi Kalaja thotë se deri më tani janë shoqëruar të paktën 3 persona, të cilët mendohet se mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Ndërkohë, burime për Klan Plus thonë se autoritetet policore kanë një të dyshuar për ngjarjen, megjithatë policia është e rezervuar për shkak të hetimeve.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...