Kuriozitete

Gjendet raca më e rrallë e qenve për herë të parë pas 50 vjetësh

Zhurnal Ads

Raca e qenve e njohur si “qentë e këndimit” nga Guineja e Re është parë përsëri në malet e Indonezisë pasi besohej se ishte zhdukur për 50 vjet.

Qeni mori nofkën e tij të veçantë për shkak të krijimit të tingujve harmonikë me lehjen dhe ulërimën e tij.

Ai konsiderohet raca më e rrallë dhe më e vjetër e qenve në botë, por zbulimet tani konfirmojnë se ata në të vërtetë janë qen të egër nga Highland, raporton Daily Mail.

Shkencëtarët besojnë se qentë e egër nga Highland kanë gjene, të cilat qentë nga Guineja e Re i kanë humbur gjatë kohës sa ishin në robëri. Sidoqoftë, ata besojnë se duke i kryqëzuar ata, do të jenë në gjendje të rikrijojnë një popullatë të vërtetë qensh që këndojnë.

Postime të ngjashme

Krani gjigant filloi të sillej, copëzat e materialit ndërtimor binin në rrugë – panik në Manhattan

S.B.

Pasagjerja e “pushtuar nga djalli fluturon” brenda kabinës së aeroplanit, personeli detyrohet ta nxjerrë jashtë

admin

Çifti paguan mijëra dollarë për të zbuluar gjininë e bebes në fasadën e ndriçuar të Burj Khalifa

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...