Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Gjendja me Covid 19 në Maqedoni po qetësohet, MSH me apel para festave

Shkup, 27 dhjetor – Zhurnal.mk – Gjithsej 20,278 raste aktive me Covid 19 ka për momentin në vendin tonë. Edhe pse numri i të sëmurëve të rinjë po ulet, e po evidentohen mjaftë të shëruar, gjithsesi çdo ditë po regjistrohen mbi 20 të vdekur, informon Zhurnal.

Dje u regjistruan 530 raste të reja me Covid, 538 të shëruar dhe 26 të vdekur nga 1999 teste të kryera.

Autoritetet apelojnë të respektohen masat për mbrojtje nga korona virusit. Ditëve të fundit po intensifikohen dhe apelet për festim të vetëdijshëm të festave të fundvitit, duke mos u grumbulluar dhe rrezikuar shëndetin publik.

Ministria e shëndetësisë dje njoftoi se në vendin tonë të hospitalizuar janë 1045 pacientë me covid, dhe ka rreth 300 shtretër të lirë. Në kovid qendrat në spitale në vend, njoftohet se po kurohen gjithsej 631 pacientë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ekskluzive / Ja e vërteta e deputetit “kauboj” të ASH-së nga Saraji!

Bexhet Musliu

Ahmeti pas mbledhjes: Të gjitha gjërat janë sqaruar, BDI-ja është më e unifikuar!

Bexhet Musliu

Ish kryeministri Georgievski këshillon se si të zgjidhet çështja me Bullgarinë

T E

Shkëmbi mbi fshatin Radozhdë të Strugës i rrezikshëm për banorët

T E

Sa të rezikuar jemi? Kroacia dhe Slovenia regjistrojnë rastet e para me variantin afrikano jugor

T E

Mihailoski: Me ngritjen e standardit ekonomik, të rinjtë do arrijmë t’i mbajmë këtu të bëjnë të ardhme dhe karierë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...