Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjendja me Covid-19, nesër mblidhet Këshilli për Siguri

Shkup, 18 nëntor, zhurnal.mk – Kabineti i Presidentit të vendit informojnë se nesër në orën 12:00 do të mblidhet Këshilli për Siguri në vilën “Vodno”.

Në seancë, përveç anëtarëve të rregullt të Këshillit për Siguri, do të marrë pjesë edhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Kjo është seanca e dhjetë me radhë në të cilën do të diskutohet për gjendjen aktuale me koronavirusin dhe për masat që janë ndërmarrë nga institucione kompetente.

Pas përfundimit të seancës, i pari i shtetit do të mbajë konferencë për shtyp.

Postime të ngjashme

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

MPB: 3 të lënduarit në aksidentin e autobusit, refuzuan intervenimin mjekësor!

Dafina Vidishiqi

Bakiu: Jemi kundër zgjedhjes së kryetarëve të komunave me një raund të vetëm

Dafina Vidishiqi

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

Pendarovski – Erdogan: Marrëdhëniet mes dy vendeve janë të forta dhe miqësore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...