Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Gjendja me pandeminë e Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 6 shtator – Zhurnal.mk – Nga fillimi i epidemisë numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë ka arritur në 14998 persona. Prej tyre, janë shëruar 12149, të vdekur 614 ndërsa numri i rasteve aktive për momentin është 2235 pacientë, informon Zhurnal.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja, kanë vdekur pesë pacientë, ndërsa janë shëruar 95 prej tyre.

Në Shkup, rastet aktive janë 761 pacientë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 6097 raste pozitive.

Për momentin, sipas komunave më së shumti raste aktive ka në Aerodrom (109), ndërsa më pak në Zelenikovë (2).

Në Klinikën Infektive gjithsej të hospitalizuar janë 89 pacientë. Në Kozle janë gjashtë fëmijë dhe gjashtë nëna. Në spitalin 8 Shtatori janë të hospitalizuar janë 24 pacientë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vaksina, Sofijanova: Na mbron nga virusi korona

R Zh

Gjorgjia Sajkoski do ta udhëheqë shtabin zgjedhor të VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e ardhshme lokale

R Zh

Komunës së Çairit / Deri më tani janë vaksinuar 91 mësimdhënës/e dhe 58 edukatore

R Zh

Bullgari, konstituimi i kuvendit më 15 prill

R Zh

Zjarrfikësit e Shkupit vaksinohen kundër Covid-19

R Zh

“Drejtësia” s’do marrëveshje me sopotasit

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...