Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Gjendje e rëndë në rajonin e Pejës, vërshohen rrugët

Pas reshjeve të shumta të shiut gjatë natës së mbrëmshme dhe në mëngjesin e së enjtes kanë bërë që rrugët në rajonin e Pejës të vërshohen.

Në disa pamje që kanë dërguar lexuesit shihet se fshatrat në lugun e Baranit dhe në Çallapek shihet se është vështirësuar komunikacioni për shkak të grumbullimit të ujit.

Sipas lexuesve shumë familje dhe fusha janë rrezikuar nga reshjet e shumta të shiut.

Kujtojmë se në muajin e kaluar një pjesë e madhe e Republikës së Kosovës është vërshuar njësoj për shkak të borës dhe shiut.

Postime të ngjashme

Mbi 280 persona me inteligjencë të lartë, cila është perspektiva e tyre në Kosovë?

D V

Sërish pritje të gjata në pikë-kalimet kufitare Merdare dhe te Dheu i Bardhë

D V

689 raste aktive me coronavirus

D V

Mot me diell dhe vranët, temperaturat deri në 35 gradë

D V

Pamje nga situata alarmuese me zjarre në Rugovë – evakuohen banorët

D V

Sejdiu: Deklarata e Pavarësisë është dashur të lexohej nga dikush brenda Kuvendit, dhe jo nga Hashim Thaçi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...