Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Gjeorgji, arrestohet sulmuesi i armatosur që mori peng 9 persona

Një sulmues i armatosur që mbante një granatë dore në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi, u arrestua sot pas situatës që zgjati 3 orës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Vaja Siradze, kreu i Departamentit të Policisë Gjeorgjiane të Patrullës, tha se incidenti në të cilin 9 viktima u morën peng ndodhi në Organizatën e Mikrofinancës MBC në Rrugën “Akaki Tsereteli”.

U raportua se sulmuesi kishte bërë kërkesa shoqërore, duke përfshirë kërkesën që bankat shtetërore të sigurojnë hua me interes të ulët dhe të vendoset një ndalim i përgjithshëm i lojërave të fatit në vend.

Postime të ngjashme

Arabia Saudite nuk do të pranojë asnjë person nga jashtë për kryerjen e Haxhit këtë vit

Dafina Vidishiqi

COVID-19 në SHBA: 431 të vdekur në 24 orët e fundit

Dafina Vidishiqi

Joe Biden i dhuron Boris Johnsonit një biçikletë me ngjyra të flamurit të Britanisë së Madhe

Dafina Vidishiqi

BE dritë jeshile pasaportës dixhitale të vaksinimit

Dafina Vidishiqi

G7-ta me projekte infrastrukturore kundrejt Kinës

Zekirija Haxhiu

SHBA, 431 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...